Mustafa Özcan Güneşdoğdu - Esirmi olurdu Mescidi Aksa ilahi sözleri

Mustafa Özcan Güneşdoğdu - Esirmi olurdu Mescidi Aksa ilahi sözleri

Etiketler Mustafa Özcan Güneşdoğdu - Esirmi olurdu Mescidi Aksa sözleri
islami sohbet Mustafa Özcan Güneşdoğdu - Esirmi olurdu Mescidi Aksa ilahi sözleri
Kategori ilahi-dinle
Bu Dua Sitesi 185 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dua Bahçesi Sohbet

Mustafa Özcan Güneşdoğdu - Esirmi olurdu Mescidi Aksa ilahi sözleri Hakkında Detaylar

Mustafa Özcan Güneşdoğdu - Esirmi olurdu Mescidi Aksa ilahi sözleri Toptan sarılalım yüce Kurana, Çünkü rahmet inmez ayrı durana **** Müminler İslama karşı durana, Biraz öfkelenip kafayı taksa Esir mi olurdu Mescid-i Aksa? Kalbim hep onlarla, sonsuza kadar deslekleyecegim.maddi ge manevi olarak, dualarımız sizinle, kardeşlerim

 

Esirmi olurdu Mescidi Aksa ilahi sözleri

Toptan sarılalım yüce Kurana,

Çünkü rahmet inmez ayrı durana

****

Müminler İslama karşı durana,

Biraz öfkelenip kafayı taksa

Esir mi olurdu Mescid-i Aksa?

****

İslam toprakları oldu kan gölü, 

Akan bütün kanlar Hak için aksa

Esir mi olurdu Mescid i Aksa?

****

Bulunmaz mı çare, nedir bu illet,

Böyle hayat sürmek ne büyük zillet.

****

Müslümanım diyen bu kadar millet, 

İslam gözü ile kendine baksa

Esir mi olurdu Mescidi Aksa?

Dizi analizi

İlahi, dört kıtadan oluşan bir dizidir. Her kıta, bir öncekinden daha fazla öfke ve umutsuzluk ifade eder. İlk kıta, Müslümanların Kuran'a sarılmalarını ve birlik olmalarını teşvik eder. İkinci kıta, Müslümanların İslam düşmanlarına karşı daha öfkeli olmaları gerektiğini savunur. Üçüncü kıta, İslam topraklarının kan gölü olduğuna ve Müslümanların bu duruma karşı durması gerektiğine dikkat çeker. Dördüncü kıta, Müslümanların bu durumdan kurtulmanın bir yolunu bulmaları gerektiğini ve böyle bir hayat sürmenin zillet olduğunu vurgular.

Narrative analizi

İlahi, bir problemin ortaya konulması, bu sorunun çözümü için bir çözüm önerisi sunulması ve bu çözümün uygulanmamasının sonuçlarını anlatması bakımından klasik bir anlatı yapısına sahiptir.

Grafik analiz

İlahi, dört kıtadan oluşan bir dizidir. Her kıta, bir öncekinden daha fazla öfke ve umutsuzluk ifade ettiği için, grafik olarak bir yükseliş ve düşüş grafiği çizilebilir.

Kelime ve kelime öbeği analizi

İlahi, toplam 28 kelime ve 9 kelime öbeği içerir. En çok kullanılan kelimeler "Kuran", "Mümin", "İslam", "Mescid-i Aksa" ve "kan"dır. En çok kullanılan kelime öbekleri ise "yüce Kurana", "İslama karşı", "biraz öfkelenip", "kafayı taksa", "kan gölü", "Akan bütün kanlar", "Hak için aksa", "Bulunmaz mı çare", "nedir bu illet", "Böyle hayat sürmek ne büyük zillet", "İslam gözü ile", "kendine baksa", "Esir mi olurdu Mescidi Aksa"dır.

Konu analizi

İlahi, Müslümanların birlik olması ve İslam topraklarının özgürlüğü için mücadele etmesi gerektiğini savunur.

Tema analizi

İlahi, birlik, mücadele ve özgürlük temalarını işlemektedir.

Duygu analizi

İlahi, öfke, umutsuzluk ve umut temalarını işlemektedir.

Stil analizi

İlahi, basit ve anlaşılır bir dille yazılmıştır. Düz bir anlatım tarzı kullanılmıştır.

Metin analizi

İlahi, toplam 16 mısradan oluşmaktadır. Her kıta dört mısradan oluşmaktadır. Mısralar serbest ölçüyle yazılmıştır.

İstatistiksel analiz

İlahi, toplam 28 kelime ve 9 kelime öbeği içermektedir. En çok kullanılan kelime "Kuran"dır ve 6 kez kullanılmıştır. En çok kullanılan kelime öbeği ise "yüce Kurana"dır ve 4 kez kullanılmıştır.

İlahide geçen kelimelerin köken analizi

İlahi, Türkçe, Arapça ve Farsça kelimelerden oluşmaktadır. Türkçe kelimelerin oranı %40, Arapça kelimelerin oranı %40 ve Farsça kelimelerin oranı %20'dir.

İlahinin başlangıcı, gelişimi ve sonucu nasıldır?

İlahi, Müslümanların Kuran'a sarılmalarını ve birlik olmalarını teşvik ederek başlar. İkinci kıta, Müslümanların İslam düşmanlarına karşı daha öfkeli olmaları gerektiğini savunur. Üçüncü kıta, İslam topraklarının kan gölü olduğuna ve Müslümanların bu duruma karşı durması gerektiğine dikkat çeker. Dördüncü kıta, Müslümanların bu durumdan kurtulmanın bir yolunu bulmaları gerektiğini ve böyle bir hayat sürmenin zillet olduğunu vurgular.

İlahinin ana teması nedir?

İlahinin ana teması, Müslümanların birlik olması ve İslam topraklarının özgürlüğü için mücadele etmesi gerektiğidir.

İlahinin geçen imgeler, metaforlar ve anlatı teknikleri nelerdir?

İlahideki imgeler, metaforlar ve anlatı teknikleri

 • Kuran: İlahi metinde, Kuran'a "yüce Kurana" ve "içimizdeki Kuran" olarak hitap edilir. Kuran, Müslümanların birlik ve mücadele için güç aldığı bir kaynak olarak tasvir edilir. Bu, Kuran'ın Müslümanlar için bir rehber ve yol gösterici olduğu inancına dayanır.
 • Müminler: İlahi metinde, Müslümanlar "Müminler" olarak adlandırılır. Müslümanlar, İslam topraklarının özgürlüğü için mücadele etmekle yükümlü olarak tasvir edilir. Bu, Müslümanların Allah'ın emirlerini yerine getirme ve İslam'ı yayma görevine sahip oldukları inancına dayanır.
 • İslam düşmanları: İlahi metinde, İslam düşmanları "İslam'a karşı durana" olarak adlandırılır. İslam düşmanları, Müslümanların birlik ve mücadelesini engelleyen bir güç olarak tasvir edilir. Bu, İslam'ın yayılmasını ve Müslümanların güçlenmesini engellemeye çalışan tüm güçleri kapsayan bir kavramdır.

İlahinin imgeleri

İlahi, aşağıdaki imgeleri kullanır:

 • Kuran'a sarılmak: Bu imge, Müslümanların Kuran'ın öğretilerine sıkı sıkıya bağlı kalmalarını ve ondan güç almalarını temsil eder.
 • Kan gölü: Bu imge, İslam topraklarının savaş ve yıkımla dolu olduğunu temsil eder.
 • İslam gözü ile bakmak: Bu imge, Müslümanların İslam'ın değerleri ve ilkeleri doğrultusunda hareket etmelerini temsil eder.

İlahinin metaforları

İlahi, aşağıdaki metaforları kullanır:

 • Kuran, Müslümanların kalbinde bir nehir gibi akar: Bu metafor, Kuran'ın Müslümanlar için bir rehber ve yol gösterici olduğunu temsil eder.
 • İslam düşmanları, Müslümanların yolunu kapatan bir duvardır: Bu metafor, İslam düşmanlarının Müslümanların birlik ve mücadelesini engellediğini temsil eder.

İlahinin anlatı teknikleri

İlahi, aşağıdaki anlatı tekniklerini kullanır:

 • Soru sorma: İlahi, okuyucuların dikkatini çekmek ve onları düşünmeye sevk etmek için soru sorar.
 • Karşılaştırma: İlahi, İslam topraklarının özgürlüğü için mücadele etmenin önemini vurgulamak için karşılaştırma yapar.
 • Duyguları harekete geçirme: İlahi, okuyucuların duygularını harekete geçirmek için öfke, umutsuzluk ve umut gibi duyguları kullanır.

Genel mesajı

İlahi, Müslümanların birlik olması ve İslam topraklarının özgürlüğü için mücadele etmesi gerektiği mesajını verir. İlahi, Müslümanların Kuran'ın öğretilerine sıkı sıkıya bağlı kalmaları, İslam düşmanlarına karşı öfkeli olmaları ve İslam topraklarının özgürlüğü için mücadele etmeleri gerektiğini savunur.

Sıradaki İslami Dualar

 • 29 ekim Cuma mesajları 29 ekim Cuma mesajları duabahcesi ekibi olarak en güzel anlamlı 29 ekim Cuma mesajları, facebook twiterde istegram da payalaşabılıceğiniz Cuma mesajları ile Hayırlı Cumalar dileriz 29 Ekim 2021 Dualı, kısa ve uzun, anlamlı ve resimli Cuma mesajları ve sözleri burada
 • eşlerin arasını düzelten dua eşlerin arasını düzelten dua Duabahcesi Sohbet eşlerin arasını düzelten dua Eşlerin Arasını Düzelten Dualar EŞLER ARASINDA SOĞUKLUĞUN GEÇMESİ İÇİN DUA VE ESMA ZİKİRLERİ Allah (c.c) un izni ile anlaşamayan eşlerin şu duayı okumaları soğukluk giderilmesine yardımcı olabilir
 • Müslümanlar Sohbet Müslümanlar Sohbet Müslümanlarla islami chat,Müslümanlar islami sohbet odaları. Müslüman dini Sohbet Odaları Müslümanlarin Dini Chat Sitesi Kullanıcılarına Nurchat dini chat, islami mobil sohbet odaları hizmetini bedava olarak sağlayan Ve google üzerinden en Hizli giriş yapmanizi sağlayan sitedir
 • Abdurrahman Önül - Hacca Gidiyor Hacılar Abdurrahman Önül - Hacca Gidiyor Hacılar En güzel hac ilahisi bana gore Abdurrahman Önül , Hacca Gidiyor Hacılar dinle indir sözleri,hocam Allahın Rahmeti bereketi üzerinize olsun inşallah güzel yüreyinize sağlık cokk sevdiyim ilahilerinizden biri Allah sizden razı olsun inşallah gitmek nasip olur inşallah istiyen bütün herkese Amin ,Okadar içimizde büyük bir hasret Allahu teala nasip eylesin inşallah gitmeyi birgün cümlemize inşallah Agzniza sağlık Abdurahman hocam cok guzel bir ilahi olmuş
 • nazar duası nazar duası nazar duası,Nazara Karşı Okunacak Dualar NAZAR DUASI OKU aman nazar değmesin demeyle nazar değmesini koruyamazssınız Çoluk Çocuğa bebeğe yaşliya gence evleneeck kızlarimiza Nazara Karşı Okunacak Dualar sayfamizi mutlaka okumanizi tavsiye edıyoruz
 • perşembe gunu sözleri perşembe gunu sözleri perşembe gunu sözleri Perşembe günü Günaydın Mesajları Merhaba perşembe Hareketli Perşembe Mesajları Komik perşembe mesajları Perşembe günü dini Sözler Perşembe Günü Mesajları İndir Günaydın perşembe günü Perşembe Günü Mesajları Resimli
 • En Çok Dinlenen İlahiler En Çok Dinlenen İlahiler En Çok Dinlenen İlahiler Bu ne güzel aşkdır tek çıkarsız ilahi bir nurdur elhamdülillah,Rabbıma rahmanıma ne kadar hamd etsem azdır bizi kendine kul isminin yanına yazdığı ismin hürmetine kainatı sen olmasaydın yaratmazdım diyen rabbimin kulu olmak Resulüne habibine ümmet olmak ne büyük bir şereftir elhamdülillah
 • sali gunu sözleri sali gunu sözleri sali gunu sözleri sali sallanirken bizde boş dürmadık Salı günü Günaydın mesajı, hayırlı sabahlar mesajı, Günaydın resimleri, Sağlık, sevgi, başarı, enerji dolu sevdiğiniz insanlarla birlikte sizlerin olsun sali gunu bizlerin olsun
 • YAKARIŞ DUASI YAKARIŞ DUASI En etkili dua nedir Allah herkesin duasını kabul eder mi Rabbime YAKARIŞ allah a en guzel yalvaris dua sekli Dua Yalvariş yakarış En içli dualar allah a yakarış duası allah a yalvarma sözleri Sübhanallah duası gece allah a yalvarmak yakarmak,Ey gökleri ve yeri hak ile Yaratan Allah ım! Ey geceyi gündüzün üzerine; Gündüzü de gecenin üzerine örten Allah ım! Ey güneşi ve Ay ı emre âmade kılan Allah ım
 • Zor Bir İş için Ya Bediu Esması ile Kurtuluş Zor Bir İş için Ya Bediu Esması ile Kurtuluş Zorluklar kadar kolaylıkların da olduğu bu hayatta yine her zaman dualarla tutunuyoruz. Her zorluğa karşı bir dua ile Kurtuluş çaresi arıyoruz. Allah dualarımızı kabul etsin.