Ev Mal Mülk Sahibi Olmak İçin Okunan Dua

Ev Mal Mülk Sahibi Olmak İçin Okunan Dua

Etiketler Ev sahibi olmak için dualar, mal mülk sahibi olmak için dualar, ev almak için en etkili dua, ev alma duaları,dualar,etkili dualar,
islami sohbet Ev Mal Mülk Sahibi Olmak İçin Okunan Dua
Kategori dualar
Bu Dua Sitesi 671 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dua Bahçesi Sohbet

Ev Mal Mülk Sahibi Olmak İçin Okunan Dua Hakkında Detaylar

Ev sahibi olmak isteyenlerin en çok aradığı bir dua. Ev sahibi olmak sadece bir hayal olarak kalmasın sizlerde bu duayı ederek hayyalerinizdeki eve sahip sahip olabilirsiniz. Ev sahibi mal mülk sahibi olmak için dualar.

 

Herkesin gönlünde kendi evinde oturmak yaşamak vardır. Onun için birikim yapar herşeyden tasarruf etmeye çalışırız. Tabiki tasarruf edip birikim sağlarken dualarda ederiz. İşte ev almak için bu hayalinize en kısa sürede kavuşmanız için ev almak için okunan duayı paylaşıyoruz. Sizlerin de en kısa zamanda istediğiniz gibi bir eve sahip olup sağlıklı günler geçirmenizi temenni ediyoruz.

 

Ev Almak İçin Okunan Dua:

 

Ev almak için okunan dua, 12 esma ile niyaz edilen muazzam etkili bir dilek duasıdır. Bu dua, hıfz dileme (korunma) duasının İslam alimlerince ev sahibi olmak isteyenlerin okuyacakları dua haline getirilmiş biçimidir. Yani konu olarak yeni bir dua gibi algılansa da lafız olarak çok eski bir duadır.

 

Ev almak için dua, hıfz dileme duasının mukaddime (giriş) bölümü ile nihayet (sonuç) bölümlerinin değiştirilmesi ile yapılmaktadır. Duanın temelini oluşturan 12 esma ise duanın mevzusuna uygun Allah'ın güzel isimlerinden seçilmiştir.

 

Bu yazımızda ev almak için duanın sözlerine yer vererek duanın okunma adabı hakkında bilgiler vereceğiz.

 

İnşallah bu dua hayırlara vesile olur ve tüm mümin kardeşlerimiz ev bark sahibi olur.

 

Ev Sahibi Olmak İçin Duanın Makbul Kabul Edildiği Zamanlar Var mıdır?

İslam anlayışında müminler diledikleri tüm vakitlerde dua edebilirler. Zira İslam kulun yaratıcısına niyaz etmesini zaman ve mekân bakımından sınırlandırmamıştır. Ancak duaların daha makbul kabul edildiği vakitlerin varlığı da şüphe götürmez bir gerçektir.

 

İslam alimleri ev almak için dua gibi bereket ve dilek duaları için icabetin güçlü olduğu iki vakit üzerinde durmuşlardır. Bu vakitler "sabah namazı ile güneşin doğuşu arasındaki zaman" ile "yatsı namazı sonraları" dır.

 

Bu iki vakit dışında cuma günleri, bayram sabahları ve kandil gecelerinin de duanın kabulü noktasında önemli vakitler olduğunu belirtmek gerekir.

 

Ev Almak İçin Duayı Sadece Ev Halkından Biri mi Okuyabilir?

Bereket ve iyilik dileme dualarında bir kişi herhangi bir yakını için de dua edebilmektedir. Bu bakımdan ev almak için duayı da ev sahibi olmak isteyen kişilerin bizzat kendileri okuyabilecekleri gibi bir yakınları da okuyabilir.

 

Zaten İslam tarihi boyunca bu duayı daha çok evlatlarının ev sahibi olmasını isteyen anne-babaların okuduğu da bilinen bir vakıadır.

 

Ev Almak İçin Dua Etmeden Önce Abdest Alınmalı mıdır?

Eğer bir dua Kuran ayetlerine dayanıyorsa mutlak surette abdest alınarak niyazda bulunulmalıdır. Şayet ev almak için duada olduğu gibi dua metni içinde Kuran ayetleri bulunmuyorsa dua için abdest almaya gerek yoktur. Kişi besmele çekerek dua edebilir.

 

Ancak tüm dualarda abdestli olmanın Hz. Peygamber'in sünnetine daha uygun olduğunu da ifade etmek gerekir. Bilinmelidir ki abdestin bilinen ve bilinmeyen sayısız fazileti vardır. Bu bakımdan değerli okurlarımıza duayı abdestli iken ve tercihen farz namazlarından sonra okumalarını öneriyoruz.

 

Ev Almak İçin Duanın Sözleri

Dua, besmeleyi şerif ile başlar. Ardından giriş mahiyetinde Arapça bir cümle söylenir. Böylece duanın mukaddimesi tamamlanır. Sonrasında 12 esma başına "ya" nidası getirilerek peş peşe okunur. Esmalar bitince kısa bir dilek duası okunarak ev almak için dua nihayete erdirilir.

 

Buna göre duanın tam hali şöyle olacaktır:

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”

 

Ya Müheymin

Ya Bari

Ya Fettah

Ya Semi

Ya Latif

Ya Hafız

Ya Kebir

Ya Mucib

Ya Kadir

Ya Berr

Ya Rauf

Ya Nafi

 

“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

Burada ifade edilen dua sözleri eğer ezberlenemiyorsa dua eden kişi yazılı bir metin üzerinden de duayı okuyabilir.

 

Dua sözlerini bir defa okumak yeterli olmaktadır. Ancak kişi dilerse Hz. Peygamberin önemli dualarda yaptığı gibi dua lafızlarını art arda üç defa da okuyabilir.

 

Ev Almak İçin Duanın Türkçe Karşılığı

Ev almak için duada sadece yukarıdaki Arapça kısımlar okunacaktır. Aşağıdaki Türkçe meal bilgilendirme maksatlıdır.

 

Duanın başında bulunan mukaddime cümlesi şu anlama gelmektedir:

“Lütuf sahibi yüce Allah’ı tespih ederim”

 

Duada geçen 12 esmanın anlamı ise şöyle izah edilebilir:

 

El- Müheymin: Her şeyden haberdar olan, her şeyi gören

El-Bari: Her şeyi uygun biçimde yaratan, kusursuz yaratma gücü olan

El-Fettah: Kullarının her türlü sıkıntısını gideren, onlar için rahmet kapılarını açan

Es-Semi: Kendisine el açan kullarının sesini işiten

El-Latif: İhsanı bol olan, kullarına lütuf eden

El-Hafız: Her şeyi her türlü bela ve musibetten koruyan

El-Kebir: Büyüklükte eşi olmayan

El-Mucib: Kullarının duasına karşılık veren

El-Kadir: Dilediğini dilediği gibi yaratmaya gücü yeten

El-Berr: İyiliği de ihsanı da bol olan

Er-Rauf: Çok şefkatli olan, merhameti sonsuz

El-Nafi: Kullarının faydasına olan her türlü güzelliği yaratan

 

Duanın sonunda ifade edilen niyaz ise “yüce Allah’ın duaya bir an önce icabet etmesini dilemek üzere” okunmaktadır. Zira ev sahibi olmak isteyenler en kısa zamanda dileklerine kavuşmak istemektedir. Ancak dua ederken sabırlı olunması gerektiğini de hatırdan çıkarmamak gerekir.

 

Duanın son kısmında bulunan ifadelerin Türkçe karşılığı ise şöyledir:

 

“Nefsim, malım ve dinim için Allah’ın adıyla O’ndan yardım dilerim. Allah’ım! Senin hükmettiğine beni razı kıl. Benim için takdir edilende bereket ver ki, benim için geciktirdiğin (nimetin) acele gelmesini ve acele verdiğini de geciktirmesini istemeyeyim.”

 

Ev sahibi olmak isteyen kişilerin dua bittikten sonra Kuran’dan kimi kısa sureleri ve Esmaül Hüsnayı okuyarak dilekte bulunmaları da faydalı olacaktır.

 

 

 

 

 

Sıradaki İslami Dualar

  • 12 saatte geri getirme Duası 12 saatte geri getirme Duası En güçlü geri getirme Duası ayetel kürsi ile sevdiğini geri döndürme, 77 Ayetel Kürsi ile sevdiğini geri getirme duası Birini hemen ayağına getirmek için dua Ya Vedud ile Sevdiğini geri getirme 3 günde geri döndüren dua mucize geri döndürme, duası 1 Saatte geri getirme duası
  • günlük zikirler,En Faziletli Zikirler günlük zikirler,En Faziletli Zikirler günlük zikirler
  • Hisler Aynası dini sohbet Hisler Aynası dini sohbet İslami sohbet Hisler dünyası dini sohbet Anlamlı Sözler Saklı Dünya Facebook Hisler Aynası Saklı Dünya Hisler dünyası Resimli Sözler Hisler Denizi Hisler Dünyası Facebook Islami hisler Aynası Hisler Aynası Facebook
  • HaLsizLik Duası HaLsizLik Duası Üzerinizde ağırlık mı var, yada yorgun halsiz misiniz. Dua ile bütün bu durumdan kurtula bilirsiniz. Kendinizi hergün daha dinç sağlıklı hissedip güne öyle devam etmek istiyorsanız bu duayı mutlaka okuyunuz.
  • 29 ekim Cuma mesajları 29 ekim Cuma mesajları duabahcesi ekibi olarak en güzel anlamlı 29 ekim Cuma mesajları, facebook twiterde istegram da payalaşabılıceğiniz Cuma mesajları ile Hayırlı Cumalar dileriz 29 Ekim 2021 Dualı, kısa ve uzun, anlamlı ve resimli Cuma mesajları ve sözleri burada
  • Müslümanlar Sohbet Müslümanlar Sohbet Müslümanlarla islami chat,Müslümanlar islami sohbet odaları. Müslüman dini Sohbet Odaları Müslümanlarin Dini Chat Sitesi Kullanıcılarına Nurchat dini chat, islami mobil sohbet odaları hizmetini bedava olarak sağlayan Ve google üzerinden en Hizli giriş yapmanizi sağlayan sitedir
  • dini sohbetler dinlemek istiyorum dini sohbetler dinlemek istiyorum dini sohbetler dinlemek istiyorum sohbeti dinlemek çok mühim bir iştir. Sohbet; Allah (CC) için birbirini sevmenin şiarı, kalplerin birleşmesine vesile olan, insan için de muhakkak gerekli bir nimettir.
  • eşlerin arasını düzelten dua eşlerin arasını düzelten dua Duabahcesi Sohbet eşlerin arasını düzelten dua Eşlerin Arasını Düzelten Dualar EŞLER ARASINDA SOĞUKLUĞUN GEÇMESİ İÇİN DUA VE ESMA ZİKİRLERİ Allah (c.c) un izni ile anlaşamayan eşlerin şu duayı okumaları soğukluk giderilmesine yardımcı olabilir
  • nazar duası nazar duası nazar duası,Nazara Karşı Okunacak Dualar NAZAR DUASI OKU aman nazar değmesin demeyle nazar değmesini koruyamazssınız Çoluk Çocuğa bebeğe yaşliya gence evleneeck kızlarimiza Nazara Karşı Okunacak Dualar sayfamizi mutlaka okumanizi tavsiye edıyoruz
  • sali gunu sözleri sali gunu sözleri sali gunu sözleri sali sallanirken bizde boş dürmadık Salı günü Günaydın mesajı, hayırlı sabahlar mesajı, Günaydın resimleri, Sağlık, sevgi, başarı, enerji dolu sevdiğiniz insanlarla birlikte sizlerin olsun sali gunu bizlerin olsun