menzil islami evlilik sitesi

menzil islami evlilik sitesi

Etiketler menzil islami evlilik sitesi,Menzil tanışma, Menzil sohbet
islami sohbet menzil islami evlilik sitesi
Kategori dini-sohbet
Bu Dua Sitesi 1731 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dua Bahçesi Sohbet

menzil islami evlilik sitesi Hakkında Detaylar

Müslüman Kalpler İslami Bayan Arkadaş Bulma menzil islami evlilik sitesi Sofi evlilik sitesi Helalim ol İslami evlilik sitesi Canlı evlilik siteleri Arap evlilik sitesi Profesyonel evlilik siteleri Resmi evlilik sitesi,Eskiden görücü usulü evlilik olur mu, tartışması yaşanan ülkemizde şimdi internetteki evlilik siteleri üzerinden evlilik olur mu, olmaz mı tartışması yaşanıyor

 

Neden Evlilik Siteleri

Es-Selamü Aleyküm, sevgili okurlar,

türk halkını internetteki ahlaksız sitelerden ve aldatıcı arkadaşlık sitelerinden kurtarmak amacıyla açtığımız ilk evlilik sitemiz gonuldensevenler.com ile Türkiye’deki yüzlerce insanı yuva sahibi yaptık. Misyonumuz Türk halkını hasretini çektiği yuvaya bir adım daha yaklaştırmak için çok daha güçlü geliyoruz. Neden İslami evlilik Sitesi: İslami evlilik yaparak hem bu dünyada hem de ahiretinizde kendi eşinizi seçin. On binlerce seçkin kişiyi sizin için biraraya getirdik. Mutlu bir yuva kurmak sizin de hakkınız. 

Sitelerin pek çok ortak özelliği var. Hepsi belli bir ücret karşılığında hizmet veriyor. Bazıları ise kadınlara ücretsiz. Sebep, Türkiye’de çoğu kadının maddi özgürlüğünü elinde bulundurmaması. Web tasarımları, erkeklerin eş bulmasına yönelik yapılmış. Sitelerde başörtülü kadın fotoğrafları ağırlıkta. Eş arama düğmesinde öncelik hep ‘bayan’da duruyor. Meseleye profesyonelce yaklaşanlar, arama bölümlerinde bulunduğunuz ilin mahallesinden inandığınız mezhebe kadar seçenekler sunmuş.

Menzilin çok fazla ziyaretçisi var. Bu yüzden yemek ikram etmek pek mümkün değil. O yüzden Menzil’de, eski usul maya ile pişirilmiş ufak ekmek ile bulgur çorbasından başka ikram yok. Bu çorba derin tepsilerle dağıtılıyor. Herkes aynı kaba kaşık sallıyor. O yüzden artık yemek diye birşey yok. Hatta dedik ya, çorbadan başka bir ikram da yok. İsteyen oradaki lokantalardan faydalanıyor. Dolayısıyla Şeyhin artan yemeği diye birşey yok. Ne kadınlara ne erkeklere böyle bir uygulama ne görülmüş ne de duyulmuş.

Hiçbir tarikatta tövbe almak diye birşey de yok. Tasavvuf derslerine katılmak isteyen günahlarından tövbe ederek başlıyor. Bu yüzden müritler arasında hatalı olarak “tövbe almak” diye tarif edilmiş. Tasavvuf derslerine başlayan birinden de istenen ilk şey. Dini borçlarını bir an önce ödemektir. Yani, üstünde kul hakkı varsa hemen ödemek. Eksik namazlarını kaza etmek. Eksik oruçlarını kaza etmek, şeklinde dinin farzlarını tamamlamak.

Çünkü eskiden bir dergaha girileceği zaman. İstenen şartlar: önce eğitim tam olacak. Cahil insan kabul edilmezdi. Sonra namaz, oruç, kul hakkı borcu olmayacak. Hatta imkan varsa zekat ve hac farzlarını yerine getirmek. Bunlar tamamlanınca,  en az yedi gün istiareye yatılacak, olumlu rüya görülürse dergaha kabul edilirdi.

Dün meyhanedeyken, bugün menzile gelen adamdan bu şartlar istense, adam kaçar. Gideceği yer ise gene meyhane. Tekrar şeytana adam teslim edilir.

EVLENENLERE ULAŞMAK NERDEYSE İMKANSIZ

İslami evlilik sitelerinden evlenenlere ulaşmak neredeyse imkânsız. Pek çoğu ‘medyada afişe edilmek’ endişesiyle konuşmuyor. Çekinip sıkılıyorlar. Yakın çevreleri dahi internette evlendiklerini bilmiyor. Bir de bunun için para ödediklerinin öğrenilmesi, sakındıkları bir diğer mevzu.

Şunu belirtelim, tarikat dinin temel unsuru değildir. Nefis terbiyesi sistemidir. Nefis terbiye edilirse ibadet daha kolay yapılır. Anca bazı insanlar dinin farzlarını sadece bir cemaat içinde yapabiliyor. Yoksa nefsine yenik düşüyor. Yani cemaatleşme dini dert edinenler ile ortaya çıkan bir olay.

Hiç kimse bilmeden konuşmasın hatta dinle diyanet ile alakası olmayan hiç konuşmasın. Bir kişinin bile ibadetine vesile olmamış insanlar atıp atıp tutuyor. Herkes önce kendine baksın.

Mevlana Celaleddin Rumi, Tapduk Emre,  Pir Sultan Abdal, Yunus Emre, Ahmet Bican, Hacı Bayram Veli, Abdal Musa, Akşemsettin Hazretleri, hatta Nasreddin Hocabile tarikatlardan geçmiş evliyalardır. Bu kültür Türk milletinde var. Çünkü Türk milletinde hep dinimizi daha iyi yaşama arzusu var.

Hayır dualarınızı esirgemeyin

Sıradaki İslami Dualar

  • 12 saatte geri getirme Duası 12 saatte geri getirme Duası En güçlü geri getirme Duası ayetel kürsi ile sevdiğini geri döndürme, 77 Ayetel Kürsi ile sevdiğini geri getirme duası Birini hemen ayağına getirmek için dua Ya Vedud ile Sevdiğini geri getirme 3 günde geri döndüren dua mucize geri döndürme, duası 1 Saatte geri getirme duası
  • günlük zikirler,En Faziletli Zikirler günlük zikirler,En Faziletli Zikirler günlük zikirler
  • Hisler Aynası dini sohbet Hisler Aynası dini sohbet İslami sohbet Hisler dünyası dini sohbet Anlamlı Sözler Saklı Dünya Facebook Hisler Aynası Saklı Dünya Hisler dünyası Resimli Sözler Hisler Denizi Hisler Dünyası Facebook Islami hisler Aynası Hisler Aynası Facebook
  • HaLsizLik Duası HaLsizLik Duası Üzerinizde ağırlık mı var, yada yorgun halsiz misiniz. Dua ile bütün bu durumdan kurtula bilirsiniz. Kendinizi hergün daha dinç sağlıklı hissedip güne öyle devam etmek istiyorsanız bu duayı mutlaka okuyunuz.
  • 29 ekim Cuma mesajları 29 ekim Cuma mesajları duabahcesi ekibi olarak en güzel anlamlı 29 ekim Cuma mesajları, facebook twiterde istegram da payalaşabılıceğiniz Cuma mesajları ile Hayırlı Cumalar dileriz 29 Ekim 2021 Dualı, kısa ve uzun, anlamlı ve resimli Cuma mesajları ve sözleri burada
  • Müslümanlar Sohbet Müslümanlar Sohbet Müslümanlarla islami chat,Müslümanlar islami sohbet odaları. Müslüman dini Sohbet Odaları Müslümanlarin Dini Chat Sitesi Kullanıcılarına Nurchat dini chat, islami mobil sohbet odaları hizmetini bedava olarak sağlayan Ve google üzerinden en Hizli giriş yapmanizi sağlayan sitedir
  • dini sohbetler dinlemek istiyorum dini sohbetler dinlemek istiyorum dini sohbetler dinlemek istiyorum sohbeti dinlemek çok mühim bir iştir. Sohbet; Allah (CC) için birbirini sevmenin şiarı, kalplerin birleşmesine vesile olan, insan için de muhakkak gerekli bir nimettir.
  • eşlerin arasını düzelten dua eşlerin arasını düzelten dua Duabahcesi Sohbet eşlerin arasını düzelten dua Eşlerin Arasını Düzelten Dualar EŞLER ARASINDA SOĞUKLUĞUN GEÇMESİ İÇİN DUA VE ESMA ZİKİRLERİ Allah (c.c) un izni ile anlaşamayan eşlerin şu duayı okumaları soğukluk giderilmesine yardımcı olabilir
  • nazar duası nazar duası nazar duası,Nazara Karşı Okunacak Dualar NAZAR DUASI OKU aman nazar değmesin demeyle nazar değmesini koruyamazssınız Çoluk Çocuğa bebeğe yaşliya gence evleneeck kızlarimiza Nazara Karşı Okunacak Dualar sayfamizi mutlaka okumanizi tavsiye edıyoruz
  • sali gunu sözleri sali gunu sözleri sali gunu sözleri sali sallanirken bizde boş dürmadık Salı günü Günaydın mesajı, hayırlı sabahlar mesajı, Günaydın resimleri, Sağlık, sevgi, başarı, enerji dolu sevdiğiniz insanlarla birlikte sizlerin olsun sali gunu bizlerin olsun