menzil islami evlilik sitesi

menzil islami evlilik sitesi

Etiketler menzil islami evlilik sitesi,Menzil tanışma, Menzil sohbet
islami sohbet menzil islami evlilik sitesi
Kategori dini-sohbet
Bu Dua Sitesi 320 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Dua Bahçesi Sohbet

menzil islami evlilik sitesi Hakkında Detaylar

Müslüman Kalpler İslami Bayan Arkadaş Bulma menzil islami evlilik sitesi Sofi evlilik sitesi Helalim ol İslami evlilik sitesi Canlı evlilik siteleri Arap evlilik sitesi Profesyonel evlilik siteleri Resmi evlilik sitesi,Eskiden görücü usulü evlilik olur mu, tartışması yaşanan ülkemizde şimdi internetteki evlilik siteleri üzerinden evlilik olur mu, olmaz mı tartışması yaşanıyor

 

Neden Evlilik Siteleri

Es-Selamü Aleyküm, sevgili okurlar,

türk halkını internetteki ahlaksız sitelerden ve aldatıcı arkadaşlık sitelerinden kurtarmak amacıyla açtığımız ilk evlilik sitemiz gonuldensevenler.com ile Türkiye’deki yüzlerce insanı yuva sahibi yaptık. Misyonumuz Türk halkını hasretini çektiği yuvaya bir adım daha yaklaştırmak için çok daha güçlü geliyoruz. Neden İslami evlilik Sitesi: İslami evlilik yaparak hem bu dünyada hem de ahiretinizde kendi eşinizi seçin. On binlerce seçkin kişiyi sizin için biraraya getirdik. Mutlu bir yuva kurmak sizin de hakkınız. 

Sitelerin pek çok ortak özelliği var. Hepsi belli bir ücret karşılığında hizmet veriyor. Bazıları ise kadınlara ücretsiz. Sebep, Türkiye’de çoğu kadının maddi özgürlüğünü elinde bulundurmaması. Web tasarımları, erkeklerin eş bulmasına yönelik yapılmış. Sitelerde başörtülü kadın fotoğrafları ağırlıkta. Eş arama düğmesinde öncelik hep ‘bayan’da duruyor. Meseleye profesyonelce yaklaşanlar, arama bölümlerinde bulunduğunuz ilin mahallesinden inandığınız mezhebe kadar seçenekler sunmuş.

Menzilin çok fazla ziyaretçisi var. Bu yüzden yemek ikram etmek pek mümkün değil. O yüzden Menzil’de, eski usul maya ile pişirilmiş ufak ekmek ile bulgur çorbasından başka ikram yok. Bu çorba derin tepsilerle dağıtılıyor. Herkes aynı kaba kaşık sallıyor. O yüzden artık yemek diye birşey yok. Hatta dedik ya, çorbadan başka bir ikram da yok. İsteyen oradaki lokantalardan faydalanıyor. Dolayısıyla Şeyhin artan yemeği diye birşey yok. Ne kadınlara ne erkeklere böyle bir uygulama ne görülmüş ne de duyulmuş.

Hiçbir tarikatta tövbe almak diye birşey de yok. Tasavvuf derslerine katılmak isteyen günahlarından tövbe ederek başlıyor. Bu yüzden müritler arasında hatalı olarak “tövbe almak” diye tarif edilmiş. Tasavvuf derslerine başlayan birinden de istenen ilk şey. Dini borçlarını bir an önce ödemektir. Yani, üstünde kul hakkı varsa hemen ödemek. Eksik namazlarını kaza etmek. Eksik oruçlarını kaza etmek, şeklinde dinin farzlarını tamamlamak.

Çünkü eskiden bir dergaha girileceği zaman. İstenen şartlar: önce eğitim tam olacak. Cahil insan kabul edilmezdi. Sonra namaz, oruç, kul hakkı borcu olmayacak. Hatta imkan varsa zekat ve hac farzlarını yerine getirmek. Bunlar tamamlanınca,  en az yedi gün istiareye yatılacak, olumlu rüya görülürse dergaha kabul edilirdi.

Dün meyhanedeyken, bugün menzile gelen adamdan bu şartlar istense, adam kaçar. Gideceği yer ise gene meyhane. Tekrar şeytana adam teslim edilir.

EVLENENLERE ULAŞMAK NERDEYSE İMKANSIZ

İslami evlilik sitelerinden evlenenlere ulaşmak neredeyse imkânsız. Pek çoğu ‘medyada afişe edilmek’ endişesiyle konuşmuyor. Çekinip sıkılıyorlar. Yakın çevreleri dahi internette evlendiklerini bilmiyor. Bir de bunun için para ödediklerinin öğrenilmesi, sakındıkları bir diğer mevzu.

Şunu belirtelim, tarikat dinin temel unsuru değildir. Nefis terbiyesi sistemidir. Nefis terbiye edilirse ibadet daha kolay yapılır. Anca bazı insanlar dinin farzlarını sadece bir cemaat içinde yapabiliyor. Yoksa nefsine yenik düşüyor. Yani cemaatleşme dini dert edinenler ile ortaya çıkan bir olay.

Hiç kimse bilmeden konuşmasın hatta dinle diyanet ile alakası olmayan hiç konuşmasın. Bir kişinin bile ibadetine vesile olmamış insanlar atıp atıp tutuyor. Herkes önce kendine baksın.

Mevlana Celaleddin Rumi, Tapduk Emre,  Pir Sultan Abdal, Yunus Emre, Ahmet Bican, Hacı Bayram Veli, Abdal Musa, Akşemsettin Hazretleri, hatta Nasreddin Hocabile tarikatlardan geçmiş evliyalardır. Bu kültür Türk milletinde var. Çünkü Türk milletinde hep dinimizi daha iyi yaşama arzusu var.

Hayır dualarınızı esirgemeyin

Sıradaki İslami Dualar

 • resimli cuma mesajları resimli cuma mesajları Anlamlı, dualı, en güzel, resimli cuma mesajları ve sözleri cuma günü içerisinde Müslümanlar cemaat ile beraber cuma namazını kılıyorlar. Müslümanların haftalık bayramı olarak görülen bu manevi gün bugün idrak ediliyor.
 • İsra Sûresi Son 2 Ayet-i İsra Sûresi Son 2 Ayet-i İsra Sûresi Son 2 Âyet-i Kerimi Fazileti ve Hikmetleri isra suresi neye iyi gelir Isra suresi 110 ayet ne için okunur Isra suresi 105 ayet ne için okunur Isra suresi son iki ayet hangi sayfada
 • Ölüm Bir Son Değildir Ölüm Bir Son Değildir Ölüm Bir Son Değildir Ölüm bir son değil yeni ve bitmeyecek bir hayatın başlangıcıdır.bu geçici dünya için harıl harıl çalışan insanlar keşke kalıcı hayatımiz içinde çaba sarfetseler.onca sıkıntıyla sinandigi halde bu dünyadan hiç gitmek istemiyor.
 • İhlas Suresi anlamı İhlas Suresi anlamı İhlas suresi yani halkımızın tabiriyle kulhü suresinin faziletleri İhlas Suresi Yazılışı İhlas Suresi Türkçe Yazılışı İhlas suresi 41 İhlas Suresi fazileti 1031 ihlas suresi fazileti 313 İhlas suresi fazileti İhlas Suresi anlamı 27 ihlas Okumanın fazileti
 • 14 şubat bizim günümüz değil 14 şubat bizim günümüz değil 14 şubat bizim günümüz değil,o Katoliklerin günüdür Dini bir gün olması ve kişinin inancını ilgilendirmesi nedeniyle Ortodoksların bile kutlamadıkları bir gün hakkında Müslüman olarak bizimde bir görüşümüzün ve bakışımızın olması gerekmez mi diye düşündüm ve biraz araştırdım.
 • 25 şübat Cuma mesajları 25 şübat Cuma mesajları hayirli sabahlar Hayırlı Cumalar olsun tüm duabahcesi ve tüm dünyada yaşayan müslüöman kardeşlerimizeBirbirinden güzel 25 şübat Cuma mesajları ayetli ve dualı cuma mesajlarını sizler için derledik. İşte 25 Şubat a özel resimli cuma mesajları burada! Hayırlı Cumalar
 • Nefsi temizlemek için dua Nefsi temizlemek için dua Dua Esintisi Kötülüklerden Şerlerden Belalardan Korunma Duası Nefsi temizlemek için dua Nefsime, dinime, aileme, çocuklarıma, malıma, dostlarıma, onların dinlerine, mallarına bin kere Bismillahi Allahu Ekber, Allahu Ekber, Allahu Ekber. Nefsime, dinime, aileme, çocuklarıma, malıma, dostlarıma, onların dinlerine, mallarına milyon kere Bismillahi Allahu Ekber, Allahu Ekber Rabbimiz tüm musibetlerden şerlerden belalardan bütün mahlukatlarin şerlerinden hifzu muhaza et ya erhamerrahimin beni eşimi cocuklarimi ailemi himayenden ayırma ya Rabbim Amin
 • Ağlatan İlahiler Ağlatan İlahiler Allah herkesten razı olsun güzel ilahiler icin Ağlatan İlahiler dinle indir En Güzel İlahiler, Sevilen İlahiler, Müziksiz İlahiler, Ağlatan İlahiler, Seçme İlahiler, Karışık İlahiler, Zikirli İlahiler, Yürek Yakan İlahiler, Çok Dinlenen İlahiler, Meşhur İlahiler, Yeni Çıkan İlahiler, En Beğenilen İlahiler, Birbirinden Güzel İlahiler, İlahi Listeleri, Karışık Seçme İlahiler ağlatan ilahiler gurubu ekibi olarak Kadir geceniz mübarek olsun kardeşlerim ben en fazla sizin ilahileri beğenek dinliyorum yılardır dinledim ilahi sanatçıları var onun için hepnize teşekkür ederim
 • En Güzel İlahiler En Güzel İlahiler Bedava Dünyanın En Güzel İlahileri dinle en iyi ilahiler dinle indir ücretsiz En güzel ilahiler Listesi ve Sözleri En güzel ilahiler sözleri Eski ilahiler Dünyanın En güzel ilahileri Sözleri Abdurrahman Önül ilahileri karışık ilahiler ilahileri dinle - youtube Geçen sene bu gün güzel kabedeydim herşeyi unutuyorsun ama asla Medine Kabe unutulmuyor özlem dahada büyüyor özlemi artıyor rabbim tekrar nasip etsin inşallah isteyen herkese bu ilahiyi söyleyen kardeşim ağzına sağlık
 • Müziksiz ilahiler - Hoşgeldin ya şehr-i ramazan Müziksiz ilahiler - Hoşgeldin ya şehr-i ramazan Müziksiz ilahiler - Hoşgeldin ya şehr-i ramazan dinle indir şehr-i ramazan ne demek Hoşgeldin Ya Şehri Ramazan yazisi şehr-i ne demek Sadabat İlahisi indir Bir gün yok olacaksın, Can alıp can veren var Ne verirsen elinle o gider seninle ilahi Maşallah üstadım sesine sağlık