Dua nasıl edilmeli dua sözleri

Dini Sohbet

Kalpten ve samimi bir dil ile edilen duaların Allah katındaki yerinin makbul olduğu bilinmektedir. Dua etmek isteyen ama dua etmeyi bilmeyen kimselere örnek olabilecek en güzel dua sözlerini sizler için derledik. Dua nasıl edilir.!

Duabahcesi eKibi Olarak İslami Chat dünyasında meydana gelen son gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla anlamına gelen "Bismillahirrahmanirrahim'' zikri ile önce kendi özünüze dönmeye çalışabilirsiniz. Duaya başlarken olduğu gibi, duayı sonlandırırken de Allah'a hamd ve Peygamberine salât ve selâmlar getirebilirsiniz. Übeyy bin Kâ’b’dan rivayetlerine göre, Efendimiz (SAV) birisinden bahsedip de ona dua edeceği zaman, önce kendisine dua ederek başlardı. Duabahcesi.org sitemiz bu iş için tam da biçilmiş kaftandır. Mobil Chat özelliği olan sitemizin dini sohbet odalarında islam ile alakalı her türlü Dini konuyu rahatlıkla paylaşabilir #islami oyun kanallarımızda oyun oynayabilir,Dini Radyo kanalımızda ise günün sevilen ilahilerini,İslami radyo kanalımızdakı dj'lerimizin sunumu ile dinleyebilirsiniz. google aramalarinda; islami sohbet, ios islami sohbet,menzil islami evlilik sitesi, müslümanlar sohbet, duabahçesi chat, islami chat evlilik, tasavvuf chat, Ankara islami sohbet, islami görüntülü sohbet, Nurchat sohbet, Bayanlar için dini sohbet yerleri, geveze islami sohbet, İstanbul bayan dini sohbet, benim sohbet ve ilahi sohbet gibi bütün aramalara cevap verecek şekilde kendimizi geliştirdik...

Sahih hadis-i şerif kaynaklarında belirtilen “–Sizden biriniz namaz kıldığı vakit, önce Rabbini tâzim ve senâ etsin, sonra Peygamber’e salavat getirsin, bundan sonra da istediği şekilde dua etsin!” (Ebû Dâvûd, Vitir, 23/1481) rivayete göre ilk Allah'a şükür sonra Efendimiz (SAV)'e salavat ve en sonda kendi isteklerimizle dua etmeliyiz..

DUALARIN KABULÜ İÇİN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Tövbe ile ruhumuzu günahlardan temizlemeliyiz. Vücudumuzu, helal kazançla alınmış, helal besinlerle beslemeliyiz,Abdestli ve kıbleye dönük şekilde elleri açmalıyız.Günahı gerektirecek isteklerde bulunmamalıyız.İhlasla dua yapmaya çalışmalıyız “Dua, kulluğun özüdür.” (Tirmizî, Deavât, 1/3371) buyuran Sevgili Peygamber Efendimiz (SAV), özlü duaları pek sever aksi haldekileri ise terk ettiği yönünde rivayetler bulunmaktadır. Dua ederken odaklanmamız gereken en önemli şey ne zamanı ne de nerede yapıldığıdır. Her şeyden önce önemli olan samimi ve masumiyetle kalpten bir isteyiştir. Kelime anlamına baktığımızda 'istemek, seslenmek ve yardım istemek' anlamlarına gelen dua, dini bir terim olarak kullanıldığında; kulun tüm benliğiyle Allah’a yönelerek gerek maddi gerek de manevi isteklerini O’na arz etmesidir. Sadece ve sadece Allah ile kul arasında olan bu bağ çok güçlü ve özel olduğu için devamlı istemeli, istediklerimiz hemen olmayınca da vazgeçmemeliyiz. Öyle ki Efendimiz (SAV), bu durumu da hadis-i şerifinde şöyle rivayet etmektedir: “Herhangi biriniz; «Rabbime kaç defa dua ettim de duamı kabul buyurmadı» diyerek acele etmediği müddetçe duası kabul edilir.” (Buhârî, Deavât, 22) Mümin Suresi 60. ayette "Rabbiniz buyurdu ki; Bana dua edin ki, size icabet edeyim." buyurarak bizlerden dua beklediğini zikrediyor. Kalben çok dua etmek istesek de bazen Allah'tan bunu nasıl isteyeceğimizi bilemeyebiliriz. İşte tam da bu anlamda sizlere örnek olabileceğini düşündüğümüz en güzel dua sözlerini sizler için derledik..

bilmeyenler için Sohbet örnek dualar

''Allah'ım Doğu ile Batı'yı birbirinden uzaklaştırdığın gibi, bizleri de günah ve hatalarımızdan uzaklaştır.Yâ Rabbi,"Bizi, Sana lâyık kul, Habibi’ne lâyık ümmet eyle, Amellerimizi sahih îmanla, davranış ve ibadetlerimizi ihlâs ile ziynetlendir Bizi ilim, irfan, hizmet ve faziletler ile şereflendir. Bizleri, Allah ve Rasûlü’nün razı olduğu hidâyet yolundan ayırma Bizi, râzı olduğun kullar zümresine, sevdiklerimizle beraber ilhâk eyle...'' ''Allah'ım bu aciz bu cahil kulun,nasıl dua edeceğini bilemez.gönlünden geçenleri dile getiremez. Sen ki her şeyi gören,her şeyi duyan ve bilen Allah'ım bu aciz kulunun dile getiremediklerini kabul et,gerçekleştir. En güzel dua eden kullarının,dualarıyla bir tut. Benim gibi dua etmeyi beceremiyorum, diyenler varsa onlarında kalplerinden geçenleri, dua olarak kabul eyle Rahman ve Rahim olan duaları kabul eden Allah'ım.

Sende Dua Bahçesindeki Dualari Takip et..! İslami Hafizani Tazele Dini Tartişmalari kaçırma....

Duabahcesi İsLami Chat

islami chat dua bahçesi odalarımızda musluman kitle ile sohbet ederek yeni islami arkadaşlar kazanabilirsiniz. Mobil üzerinden Dua bahçesinde sohbet etmenin ayrıcalığını bizimle farkedin..

Seviyeli Dua Sohbet Odaları

Müslümanlar sohbet Kurallari ile seviyeli Dua ve Dini sohbet etmenin farkını bizimle yaşayın. Kalite ve seviyeden ödün vermeyen Dini chat odalarımızda huzur ve güven içinde islami sohbetler edin...