Yazılı Dini Chat Odaları

Dini Sohbet

Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim‘deki Ayetlerden ve Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in mübarek Hadis-i Şeriflerinden hazırladığımız dini sohbetler. İslamın beş şartı. 5 vakit namaz, abdest, oruç, hac, kurban ve daha birçok ibadet hakkında ağlatan dini vaazlar. Cennet ve Cehennemle ilgili ibretlik kıssalar. Evliya menkıbeleri, Sahabe-i Kiramın örnek yaşantısı ve daha birçok konuda etkili dini hikayeler. Sizleri hidayetine vesile olmak için hazırladığımız sohbetleri okuyun!

Bir kimse kötü bir iş yaptığında gam duymuyorsa o kimse Allah’tan uzaklaşmıştır. Ümmet-i Muhammed’in bu asırda görülen hali de budur. Vicdanlar susmuş, tövbeler samimi değil. Tövbeden sonra tekrar günah işleniyorsa, o tövbe yalancı tövbesidir. Nice günahlarımızı güzel amel zanneden bizler ömrümüzü boş işlerle tüketiyoruz. Bir kulun aldanmış olduğunun en büyük alameti ömür sermayesini faydasız işlere ve hevasına harcamasıdır..

Türkiyenin en çok ziyaret edilen islami sohbet odaları arasında yer alan Dini Sohbet Odaları kapalı Erkek Kadın tüm islam kullanıcılarına ücretsiz dini sohbet etme imkanı sunmaktadır. Tüm illerimizden gelen kullanıcılarımız ile uzun yıllardır bugüne kadar gelen, kullanışlı ve kaliteli alt yapısı ile sizlere daha sevecen, eğlenceli sohbet ortamı kurmayı amaçladık. Sohbet odalarımızda geçirdiğiniz her anın eğlenceli, güvenli, seviyeli ve aile ortamında geçmesini sağlamak için tüm yetkili kadromuz çaba göstermektedir…

Dini Sohbet Yazılı

Mesnevi-i Şerif’te nakledildiğine göre bir kimse Şuayb a.s.’a şöyle dedi: “Allah Tealâ bende pek çok günah ve kusur gördüğü halde beni hiç azarlamıyor.” Hak Tealâ, Şuayb a.s.’ın gönlüne şöyle hitap etti: “Ey ben bu kadar günah işledim de Allah beni azarlamıyor diyen kimse! Allah seni muaheze edip duruyor ama sen farkında değilsin. Kalbinde günahlar üst üste yığılmış, gönül gözün kör olmuş. Dumanın kara tencere üzerinde izi görünmediği gibi senin de kararan kalbin Allah’ın kınamasını duymuyor. Allah seni çok ikaz edip günahlarını haber verdi ama sen bu yüzden anlamadın.” Hazreti Mevlâna k.s. sonraki beytinde şöyle buyuruyor: “Demirci zenci olursa, ocağın dumanı yüzünde iz bırakmaz. Sen zenci gibi olmuşsun da, günahlarının dumanı yüzünün karasında görünmediği için ikaz edilmediğini zannediyorsun. Eğer ak yüzlü olsaydın, elinin karalarını yüzüne sürdüğün zaman çoktan siyah izler belli olurdu. Ey günahlarından yüzü kararmış adam! Sen bundan dolayı anlamıyorsun.

Mobil Yazili Dini Sohbet

İnsanoğlunun Allah’tan uzaklaştığının alameti günahlarını ve yaptığı kötü işleri iyi görmesidir. Bu, kendi kendini aldatmaktan başka bir şey değildir. Bundan kurtulmanın çaresi de tasavvufî hayata girmektir. Günahları tövbe, zikir ve kâmil insanlarla yakınlık kaldırır. Mürşid-i kâmiller Allah’ın izniyle insanı terbiye ederler. Mürşid-i kâmil olan bu zatlar insanların azgın nefslerini tövbeye yönlendirir. Onlar mum gibi bir ışıkla kendisine gelen talibe önce lamba verir. Sonra yıldız, sonra da ay bahşeder. Nihayet Allah’ın izni ve ihsanı ile güneşe kavuşturur. Efendimiz s.a.v. buyurmuştur ki: “Eğer günahlar gönül tasını karartırsa, o pas arta arta iman cevherini eksiltir.” Bunun ilacının ne olduğu sorulduğunda: “Onun ilacı ve cilası Allah’ın zikridir.” buyurmuştur. Kalbin pasını silen zikir, fikir ve nimetlere şükürdür. Fikir, bâtıl düşünceleri atıp Hakk’ın ayetlerini, Rasulullah s.a.v.’in hadislerini ve Allah dostlarının sözlerini anlayarak ilim tahsiline çalışmaktır...

Sende yazili Dini Sohbetleri Takip et..! İslami Hafizani Tazele isLami konularını kaçırma..

Dini Sohbetler

Yazılı islami chat odalarımızda musluman kitle ile sohbet ederek yeni dini arkadaşlar kazanabilirsiniz. Mobil üzerinden müslümanlarla sohbet etmenin ayrıcalığını bizimle farkedin.

Seviyeli islami Sohbet

Kendine Özgun Kurallari ile seviyeli Dini sohbet etmenin farkını bizimle yaşayın. Kalite ve seviyeden ödün vermeyen Dini chat odalarımızda huzur ve güven içinde islami sohbetler edin.